Aktualności
FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI
Przystań Świętego Mikołaja
- 11
4 grudnia 2024 roku dzieci z grup 6- latków wybrały się na wycieczkę do Przystani Świętego Mikołaja „Gwarek” w Pięknej Górze nieopodal Giżycka. Na miejscu powitały nas elfy, które porwały nas do wspólnej zabawy. Pod ich czujnym okiem zwiedzaliśmy miejsce, w którym mieszka i pracuje - Św. Mikołaj! Zaglądaliśmy do wielu tajemniczych komnat, gdzie mogliśmy poznać zwyczaje bożonarodzeniowe. Dzieci z niecierpliwością czekały na moment spotkania z najważniejszą postacią w wiosce, ze Świętym Mikołajem! Św. Mikołaj przy pomocy „grzecznościomierza” sprawdził czy dzieci były grzeczne w tym roku. Całe szczęście lampka pokazywała zazwyczaj zielone światło. Pobyt w przystani Św. Mikolaja wprowadził nas w klimat zbliżających się świąt. To był magiczny czas, który na pewno wszyscy na długo zapamiętają!
Mikołajkowy zawrót głowy!
- 8
Mikołajkowy zawrót głowy!
6-go grudnia w naszej szkole obchodzone były Mikołajki. Uczniowie oraz nauczyciele ubrali się w stroje
nawiązujące do tego święta. Dominowała czerwień i biel. Wszechobecne były również mikołajowe czapki.
Tego dnia nagrodzono również uczniów, których koledzy uznali za najbardziej życzliwe osoby w plebiscycie przeprowadzonym przez Samorząd Uczniowski z okazji Światowego Dnia Życzliwości i
Pozdrowień. Laureatami plebiscytu zostali:
Skrodzki Kacper kl. I A
Kamińska Maria kl. I B
Boguska Zuzanna kl. II
Góralczyk Dominik kl. II
Piaścik Amelia kl. II
Pisowodzka Maja kl. III
Dobrowolski Jakub kl. III
Jastrzębski Adrian kl. III
Grużewski Patryk kl. IV
Krajewski Cezary kl. V
Śmiarowska Kornelia kl. V
Kaczmarczyk Hubert kl. VI A
Ptak Jakub kl. VI B
Rząsińska Weronika kl. VII
Dąbrowski Paweł kl. VII
Chrostowska Natalia kl. VII
Winconek Sebastian kl. VIII
Laureaci plebiscytu otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
KWESTA NA RZECZ SZLACHETNEJ PACZKI
Szkolne Koło Caritas, działające w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Małym Płocku, dołączyło się w akcję "Szlachetna Paczka".
Miło nam poinformować, że podczas kwesty 1-go grudnia 2024 r. przy Sanktuarium Matki Pocieszenia Pani Małopłockiej, dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza, zebrano od wiernych kwotę 2 136,,82zł.
Wszystkim, którzy wsparli kwestę, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
Kreatywne konstruowanie z LEGO
20 listopada dzieci z grupy pięciolatków wykorzystywały na zajęciach Zestawy LEGO Education Spike Prime, zakupionymi w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Zestawy te dają nieograniczone możliwości kreatywnego konstruowania i dobrej zabawy! To również świetna okazja do rozwijania umiejętności współpracy, zdolności manualnych i wyobraźni.
Poznajemy Świat Emocji
- 1
Grupa pięciolatków rozpoczęła realizację ,, Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego - Poznajemy Świat Emocji". Podejmowane działania mają na celu rozwijanie kompetencji emocjonalnych dzieci, rozpoznawania i nazywania emocji, wyrażania ich, rozwijania empatii, ekspresji mimicznej wraz z odczytywaniem mowy niewerbalnej, wspierania dzieci w komunikowaniu swoich uczuć. W ramach realizacji pierwszego zadania dzieci rozpoznawały emocje na obrazkach, nazywały je, odgrywały je na tle grupy ( która miała odgadnąć o jaką emocje chodzi). Dzieci również bardzo chętnie opisywały swoje samopoczucie oraz przytaczały przykładowe sytuację z życia, kiedy dane uczucia mogą nam towarzyszyć.
PRAWA CZŁOWIEKA ZACZYNAJĄ SIĘ OD PRAW DZIECKA
- 9
20 listopada przypada 35 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie naszej szkoły w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka uczestniczyli w zajęciach dotyczący praw dziecka oraz aktywnie włączyli się w heppening zorganizowany przy współpracy z Samorządem Uczniowskim-" Drzewo naszych praw". Jak co roku przystąpiliśmy również do akcji #naniebiesko dla #prawadziecka z UNICEF. PAMIĘTAJ: PRAWA CZŁOWIEKA ZACZYNAJĄ SIĘ OD PRAW DZIECKA
Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce "Niepodległa"
- 3
W dniu 14 listopada przeprowadzony został Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce "Niepodległa" . Uczniowie konkurowali w dwóch kategoriach wiekowych : młodziki - klasy II-IV oraz starszaki - klasy V-VIII. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem o czym świadczy liczny udział uczniów z obu grup wiekowych . Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału i zaangażowania 👏. Ogłoszenie wyników i nagrody dla zwycięzców przekazane zostaną na najbliższym apelu😊
Narodowe Święto Niepodległości
- 16
Narodowe Święto Niepodległości było dniem szczególnym, gdyż dostarczyło wiele emocji i wzruszeń. Chętni uczniowie wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli we mszy świętej, a następnie w przemarszu w asyście motocyklistów pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Tam po odśpiewaniu hymnu państwowego i wysłuchaniu okolicznościowych przemówień chór szkolny poprowadził muzyczną i poetycką lekcję patriotyzmu. Wygłosił fragmenty utworów J. Słowackiego oraz zaśpiewał takie utwory jak: Marsz I Brygady, Piechota, Przybyli ułani pod okienko, Dziś idę walczyć i Niepodległa, niepokorna. Licznie zebrani goście i mieszkańcy gminy chętnie włączali się do wspólnego śpiewu. Następnie delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka, a entuzjaści aktywnego trybu życia wzięli udział w VI Biegu Niepodległości. Po uroczystości można było posilić się grochówką, bigosem czy innymi smacznymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich działających w gminie Mały Płock.
Jesteśmy dumni, że żyjemy w wolnym kraju.
Zajęcia logopedyczne
- 22
Na zajęciach logopedycznych dzieci wykonywały kolejne zadania projektowe: B - bańki, C- co słyszysz? i D - drzewko. Ćwiczenia oddechowe miały na celu wzmacnianie mięśnia okrężnego warg, kształtowanie prawidłowego toru oddechowego, wydłużanie fazy wydechowej oraz usprawnianie czynności artykulacyjnych, zaś ćwiczenia słuchowe kształtowały słuch fonematyczny.
Święto biblioteki
- 6
Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Święto to ma na celu promowanie ich roli jako miejsc wspierających edukację, rozwój czytelnictwa i kreatywności wśród uczniów. Biblioteki szkolne to miejsca spotkań, wymiany myśli i rozwijania pasji, dlatego tegoroczne hasło brzmi: "Poznajmy się w bibliotece".
W naszej szkole, w październiku, zarówno w bibliotece jak i w świetlicy czekało na czytelników mnóstwo propozycji spędzenia czasu wolnego w towarzystwie książki. Organizując szereg ciekawych zajęć rozwijaliśmy zainteresowania, a także kształtowaliśmy pasję do czytania. Czytaliśmy zawsze i wszędzie, w czytelni, świetlicy, salach przedszkolnych. Ukoronowaniem miesiąca bibliotek były zajęcia świetlicowe, na których uczniowie przygotowywali piękne zakładki.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji utrwalonej aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.
Jesienny spacer
Dnia 17 października 2024 r. dzieci z gr. 3 i 4-latków obserwowały piękny, jesienny krajobraz- zmieniające się krzewy, drzewa, podziwiały kształt liści oraz rozpoznawały i nazywały kolory towarzyszące tej pięknej porze roku. Podczas obserwacji wykorzystanie aparat fotograficznych zakupiony w ramach programu #laboratoriaprzyszłości
Jesień wokół nas
- 3
W piątek 25 października uczniowie klasy 1a szukali odpowiedzi na pytanie: Jaka jest jest jesień wokół nas? Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawalny drzewa rosnące w pobliżu szkoły, gromadzily materiał przyrodniczy oraz wykonywał zabawy matematyczne ruchowe w terenie. Wszystko to zostało utrwalone aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu #labolatoriaprzyszłości
Przedszkolaki na zajęciach logopedycznych
- 11
Przedszkolaki uczęszczajace na zajęcia logopedyczne przystąpiły do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Alfabet Logopedyczny”. Głównym jego celem jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Zadania przewidziane w projekcie mają na celu podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego, usprawnianie aparatu oddechowego, poszerzanie słownictwa czynnego i biernego, ćwiczenie umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu, rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu, podnoszenie sprawności w zakresie motoryki małej, doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej oraz kształcenie wrażliwości słuchowej. Oto pierwsze zadanie „A jak arbuz” zrealizowane przez dzieciaczki.
XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii
24 października w Szkole Podstawowej im. Stanisława Krupki w Lemanie odbył się XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii 2024. Była to jubileuszowa edycja konkursu. Organizatorzy podsumowali 20 lat istnienia konkursu na terenie powiatu. Po raz kolejny naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Wiktoria Banach, Paula Suchoicka i Filip Zawadzki. Ponad 60 uczniów ze szkół naszego powiatu napisało dyktando. Najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy. Jest nam miło poinformować, że wśród wyróżnionych uczestników jubileuszowej edycji konkursu znalazła się Wiktoria.
Gminny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej
23-go października 2024r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Małym Płocku
odbył się Gminny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w
Małym Płocku, Szkoły Podstawowej w Chludniach, Szkoły Podstawowej w Rogienicach Wielkich oraz
Szkoły Podstawowej w Kątach zmagali się z testem o tematyce ekologicznej. Testy przygotowano dla
dwóch kategorii wiekowych: uczniowie klas IV – VI oraz uczniowie klas VII – VIII. W konkursie wzięły
udział łącznie 42 osoby. Wyniki konkursu zostaną opublikowane przez komisję konkursową
niebawem.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesu!
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
- 8
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu również w każdej grupie, dzieci brały udział w zabawach, konkursach, tańcach. Były też drobne upominki, pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.
Pięciolatki na Farmie Przygód i Zwierząt Milimali w Łomży
- 10
Wycieczka ta dostarczyła pięciolatkom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Dzieci były zachwycone możliwością bliskiego kontaktu ze zwierzętami. Dla wielu z nich to była pierwsza okazja, aby dotknąć owcę, nakarmić królika czy przejechać się na kucyku. Radość z karmienia zwierząt była ogromna – dzieci z fascynacją patrzyły, jak zwierzęta podchodzą do nich, by jeść z rączek. Przedszkolaki nauczyły się wielu nowych rzeczy, a wiedza zdobyta w trakcie wycieczki pozostała w ich pamięci. Przygody na farmie były pełne śmiechu i zabawy. Dzieci integrowały się ze sobą podczas wspólnych zabaw i przygód. Taka wycieczka to dla dzieci nie tylko świetna zabawa, ale także cenne doświadczenie, które rozwija ich wiedzę o świecie i miłość do przyrody.
Dzień z ekologią w Szkole Podstawowej w Małym Płocku
- 30
16 października 2024r. w naszej szkole upłynął pod znakiem ekologii. Tego dnia dzieci z
oddziałów przedszkolnych oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie o tematyce
ekologicznej pt. „Pomóżmy przyrodzie”, przygotowane przez uczniów klasy III, IV i V. Następnie
uczniowie klas I – VIII w pokazie mody ekologicznej zaprezentowali swoje prace, które przygotowali w
czasie warsztatów ekologicznych zero – waste. Twórcy wykazali się ogromną pomysłowością i
kreatywnością w ozdabianiu toreb na zakupy wielokrotnego użytku oraz ozdabianiu starych ubrań.
Uczniowie, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Segregujemy – odzyskujemy” oraz
konkursie „Ekologiczny escape room” zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Na
koniec dzieci, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wzięli udział w akcji sadzenia drzew na terenie naszej
szkoły. Wszystkie oddziały przedszkolne oraz każda klasa miała okazją zostawić trwały ślad po sobie w
postaci zasadzonych drzewek.
Działania zrealizowano w ramach projektu ekologicznego „Z ekologią za pan brat”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu, a rodzicom za udzieloną pomoc.
Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu
Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii.
Uczniowie klas I – III naszej szkoły wiedzą, jak należy segregować śmieci!
- 21
We wrześniu w Szkole Podstawowej w Małym Płocku przeprowadzony został Szkolny Konkurs
Plastyczny pn. „Segregujemy – odzyskujemy” dla uczniów klas I – III. Konkurs odbył się jako realizacja
zadania w ramach projektu ekologicznego „Z ekologią za pan brat”. Zadaniem uczniów było wykonanie
pracy plastycznej o tematyce ekologicznej, dotyczącej segregacji śmieci i recyklingu. Do komisji
konkursowej wpłynęło 20 prac, wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi. Decyzją komisji
konkursowej nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
miejsce I – Antoni Gromadzki kl. III;
miejsce II – Amelia Piaścik kl. II
miejsce III – Oliwia Dąbrowska kl. I A
wyróżnienie – Wiktoria Malinowska kl. I B
wyróżnienie – Zuzanna Boguska kl. II
wyróżnienie – Lilia Laura Obrycka kl. III
wyróżnienie – Filip Chaberek kl. IIWszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy!
Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu
Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii.